
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 40 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 15 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 7 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB to 100 dB |
| Operating Supply Current | 2.5 mA |
| Input Bias Current | 1 µA |
| Max Supply Current | 8 mA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 5 mA |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 5 V |
| Voltage Gain | 110 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Input Voltage Noise Density | 4.5 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Dual Audio Amplifier |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45926
Ext.Price$0.45926
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45926 | $0.45926 |
| 10 | $0.36355 | $3.63550 |
| 25 | $0.33070 | $8.26750 |
| 50 | $0.30082 | $15.04100 |
| 100 | $0.27364 | $27.36400 |
| 300 | $0.25240 | $75.72000 |
| 500 | $0.23280 | $116.40000 |
| 1000 | $0.21922 | $219.22000 |
